Mersin’deki polisevine saldırının ardından CHP’den suç duyurusu

Mersin’de 1 polis memurunun şehit olduğu, biri polis 2 kişinin de yaralandığı polisevine düzenlenen terör hücumuyla ilgili saldırganlardan biriyle CHP’nin ilişkilendirilmesine bir reaksiyon daha geldi. CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Çelal Çelik toplumsal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, ilişkilendirmenin sorumluları hakkında cürüm duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Çelik paylaşımında, “Alçak terör örgütü tarafından Mersin Polisevi’nde gerçekleştirilen menfur terör hareketi üzerinden ahlaksızca siyasi rant devşirmeye çalışan ve bu kapsamda iftira ve hakaretlere başvuran politikler ile havuz medyasının kirli kalem ve ilgilileri bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisini haksızca itham etmek, iftiralara maruz bırakmak, terör örgütleri ile yan yana göstermek, teröristlerin korunduğu haksız algısını yaratmak elbette yaptırımsız bırakılmayacaktır! Tam da bu nedenlerle tüm sorumlular hakkında derhal kabahat duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine hürmet ile sunulur” sözlerine yer verdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “Bu teröristlerin hangisinin izini takip ederseniz edin, ucu ya HDP ya CHP’nin gazeteci, siyasetçi diye sahip çıktığı kısımlara çıkar” tabirlerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın yanısıra AKP’li vekiller ve yandaş medya, saldırganlardan birinin isminin CHP’nin medya raporunda yer alması gerekçesiyle partiyi maksat göstermişti.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de dün yaptığı açıklamada sert reaksiyon göstererek, “Ömürleri, bugün terörist olduğu ortaya çıkanlarla aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok. Mehmet Dişli’nin hesabını Hulusi Akar’dan sorma, Zekeriya Öz’ün hesabını Tayyip Erdoğan’dan sorma, Akın Öztürk’ün hesabını YAŞ’taki AK Partililerden sorma; CHP’ye Allah’ın cezası bir katilin hesabını sor. Herkes aklını başına alacak. O kadar parasız değil” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir