Şadi Yazıcı: “Beni darp etmeye gidecek kadar ilerlettiler işi”

Tuzla’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı’nın da iştirakiyle İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış merasimi düzenlendi. Lider Yazıcı kürsüde konuşma yaptığı sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve projenin bir kısmını tamamlayan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı da anması üzerine birtakım bireyler Yazıcı’nın kelamını keserek konuşmasına mani oldu. Konuşmaların akabinde Lider Yazıcı’yı makam aracına kadar takip eden şahıslar, Lider Yazıcı’ya saldırdı. Lider Yazıcı makam aracına binerek oradan uzaklaştı.

Olay sonrası açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, “22 yıldır siyasi hayatımda yaşadığım, Türk demokrasisine ve Türkiye’deki siyaset yapanlar ismine şanssız bir gün yaşadık. Üzgünüm. Hem şahsım hem de bulunduğum pozisyon itibariyle bu türlü bir durum Türk siyasetine ve Türk demokrasisine de yakışmıyor maalesef. Açılan 3. etap bir tesisin 1’inci ve 2’nci etabının temelini atmış, uygulamış ve hizmete sokmuş olan, 30 yıl evvel belediye başkanlığı periyodunda 1’inci etabı 1998’de hizmete girmiş olan 2‘ncisi ise 2009’da girmiş olan ve 3’üncü etabının da ihalesini yapmış Kadir Topbaş Bey de dahil olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın çevre vizyonunun tabiri olarak gelen lakin 3’üncü ihalenin de yapılmasından sonra tamamlayan takıma teşekkür ettim. Ve en sonunda ben ortadaki yapmış olduğum Tuzla’daki eksik kalan, daha evvel başlanmış bitmeyen projeleri rica ediyoruz. Tuzla’nın, İstanbul yükünü taşıyoruz. Bunlar da bitmesi gerektiğini’ söylediğimde doz biraz daha arttı. Lakin en son kapanışta ben tekraren ‘başkana, idaresine, merhum Kadir Topbaş’a ve bu tesisi baştan beri 90’lı yıllarda yapan, 98’de birinci açan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum’ deyince ortalık karıştı. Protestoların dozu arttı, hakaretler başladı. Ben durdum ve Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili 30 yıl evvel Tuzla’da yaptıklarını yalnızca anlattım. Yalnızca bu tesis değil. Münasebetiyle bu hakareti kabul etmiyorum diyerek reaksiyon gösterdim. Ama aşağı indiğimde Sayın Başkanı çok daha farklı gördüm, ‘Kurnazca bir konuşmaydı’ dedi. ‘Sayın Lider kurnazca bir konuşma yoktu’ dedim. ‘Söylediklerimde bir yanlışlık mı var, benden evvel konuşan İSKİ Genel Müdürü Recep Tayyip Erdoğan’a Kadir Topbaş Bey’i ağzına aldı mı, almadı’ dedim ve ben onlara teşekkürü bir vefa olarak görüyorum. Kurnazlık değil. Fakat sizin yapmaya çalıştığınız gerçek değil, dedim” dedi.

“Arabaya giderken muhafazalar ve polisler olmasa beni darp etmeye gidecek kadar ilerlettiler işi”

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı devamında, “Protesto sürecinde zati konuşmada birinci etapta teşekkür edince konuşmamın içeriğini de bozmaya çalıştılar. ‘Yeter artık, bitir artık konuşmayı, kes’ üzere kelamlar duyuyordum. Hizmetlerdeki eksiklikleri devam eden ve bitmeyen 2019’dan beri çivi çakılmayan projelerden bahsedip ‘Tuzla olarak rica ediyoruz, bunu istiyoruz, derdimiz var’ sözleri olağan canlarını sıktı. Provokasyonlar can sıkıcı bir durumdu. Üzüldük ve daha sonra indik. Bu konuşma gerçekleştikten sonra otomobile giderken saldıranlar oldu, müdafaalar ve polisler olmasa beni darp etmeye gidecek kadar ilerlettiler işi. Lakin bu ortada basındaki arkadaşlarımızın gömleği yırtılan, pantolonu yırtılan, artık öğrendim kamerası kırılan olmuş. Ben çok nezaketli konuştum sözleri seçerek konuştum. Asla kırmadım lakin Tuzla’nın hakkı olan hizmetleri istemek de benim vazifem gereği gerekli diyerek nezaket de söyledim.“ diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir