Elazığ’daki kadın cinayetine ağırlaştırılmış müebbet

Elazığ’da boşanma etabında olduğu Aslıhan Alkılınç’ı kesici aletle öldüren Ali Alkılınç’a mahkeme, ağırlaştırılmış müebbet ile 12 yıl mahpus cezası verdi.

Ali Alkılınç’ın olaydan evvel internetten ‘şizofren nedir’, ‘aldatan eşi öldürmenin cezası’, ‘aldatma mesajları’ ve ‘hangi hastalıkların cezai ehliyeti yoktur’ üzere aramalar yaptığı ortaya çıkmıştı.

CEZAİ EHLİYETİNİN OLMADIĞINA DAİR RASTGELE BİR BULGUYA RASTLANMADI

DHA’nın haberine nazaran olay, 9 Haziran 2020’de, Rızaiye Mahallesi Şehit Astsubay Fatih Özmen Sokak’taki apartmanın 3’üncü katında meydana geldi.

Kendini ‘sağlıkçı’ olarak tanıtıp, zorla kayınvalidesi Şule B.’nin meskenine giren Ali Alkılınç, evvel boşanma kademesindeki eşi Aslıhan Alkılınç’a saldırdı. Daha sonra Şule B.’yi yaralayan saldırgan, olay yerinden kaçtı. Aslıhan Alkılınç hayatını kaybetti, yaralanan Şule B. hastaneye kaldırıldı. Polis takımlarınca yaralı halde sokakta bulunan Ali Alkılınç ise tedavisinin akabinde tutuklandı.

Elazığ 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Ali Alkılınç için karar duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti, İsimli Tıp İhtisas Dairesi’nden istenen raporun geldiğini, cezai ehliyetinin olmadığına dair rastgele bir bulguya rastlanmadığını belirtti.

Heyet, sanığa Aslıhan Alkılınç’ı öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet, Şule B.’yi de yaraladığı gerekçesiyle ‘öldürmeye teşebbüs’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ hatasından 12 yıl mahpus cezası verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir